Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

 

 

Pielgrzymka

śladami św. O. Stanisława Papczyńskiego i po zabytkach kultury polskiej w Warszawie

 

(W programie: zwiedzanie kościoła i klasztoru o. Cystersów w Sulejowie, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu, Muzeum Powstania Warszawskiego i kościoła św. Andrzeja Boboli, Bielan, Starówki Warszawy, Pałacu w Wilanowie, Bazyliki Opatrzności Bożej i Góry Kalwarii, gdzie znajdują się relikwie św. O. Stanisława Papczyńskiego)

 

w dniach 29.04 - 02.05.2017 r.

 

 

 

29.04. (sobota)

 

         Wyjazd z Niskowej o godz. 500, przejazd przez Szczucin, Chęciny, Żarnów do Sulejowa – zwiedzanie  kościoła o.o. Cystersów z XIII w. jednego z najlepiej zachowanych zespołów cysterskichw Polsce, będący zabytkiem architektury romańskiej, przejazd przez Piotrków Trybunalski, Łódź, Stryków, Konin do Lichenia, krótki pobyt w miejscu objawień Matki Bożej w lasku grąblińskim, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma ,,Arka”, zwiedza Sanktuarium, gdzie w dniach 6-8 czerwca 1999 r. Księża Marianie gościli św. Jana Pawła II, a 16 września 2007 kardynał Tarcisio Bertione dokonał beatyfikacji O. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Księży Marianów; Msza św. w kościele św. Doroty o godz. 1700, obiadokolacja o godz. 1830, udział w Apelu Maryjnym, czas wolny, nocleg.

 

30.04. (niedziela)

 

Msza Św. godz. 730 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Licheniu, śniadanie o godz. 830, wyjazd z Sanktuarium godz. 915 przejazd do Warszawy, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte w 60 r. wybuchu powstania dzięki staraniom ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego (zwiedzanie w dwóch grupach o godz. 1300 i 1330), przejazd do kościoła św.Andrzeja Boboli, gdzie w czerwcu 1938 roku spoczęły relikwie św. Andrzeja Boboli; historia relikwii jest równie burzliwa, jak losy jednego z najsłynniejszych polskich Świętych, przyjazd na Bielany, zakwaterowanie w Ośrodku Archidiecezji Warszawskiej ,,Dobre Miejsce”,  obiadokolacja o godz. 1800,  przejazd autokarem nocą po ulicach Warszawy (ok. godz. 2100-2230),  nocleg.

01.05. (poniedziałek)

 

         Msza św. ogodz. 700, śniadanie godz. 800, godz. 900 zwiedzanie Bielan, przejazd na Stare Miasto (plac zamkowy, zamek królewski, rynek, barbakan, pomnikiKilińskiego i Małego PowstańcaArchikatedra św. Jana), Krakowskie Przedmieście (Kościół św. Krzyża, Pałac Prezydencki), plac Piłsudskiego, grób Nieznanego Żołnierza, przerwa na posiłek 1 godz. około 1300, przejazd Alejami do Łazienek Królewskich, po drodze gmach Sejmu i Senatu, zwiedzanie Łazienek (Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, Pomarańczarnia, Pałac Myśliwski, Amfiteatr, Pałac Na Wodzie, Stara Kordegarda, Podchorążówka) Przejazd przez Pragę (Stadion Narodowy) na Stare Powązki (krótkie zwiedzanie), powrót na Bielany, obiadokolacja, czas wolny.

 

02.05. (wtorek)

 

Śniadanie o godz. 730, wyjazd godz. 900,przyjazd do pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, zwiedzanie z przewodnikiem, przejazd do Świątyni Opatrzności Bożej, wyjazd do Góry Kalwarii, Msza Św. i zwiedzanie Sanktuarium św. O. Stanisława Papczyńskiego (ewentualnie muzeum), obiad w restauracji ,,Marysieńka”, powrót przez Radom do Niskowej ok. godz. 2330.

 

Zapisy wraz z kartą informacyjną do dnia 30 marca 2017 r.

        

W ramach wycieczki organizatorzy zapewniają:

         - 3 noclegi (1 w Domu Pielgrzyma „Arka”w Licheniu, 2 w Ośrodku Archidiecezji Warszawskiej ,,Dobre Miejsce”)

         - wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje i obiad w ostatnim dniu)

          - przejazd autokarem klimatyzowanym

          - wstępy do zwiedzanych grupowo obiektów

          - przewodników miejscowych

          - opiekę księdza i pilota.

          - codzienną Mszę św.

          - ubezpieczenie

 

         Uczestnicy zobowiązani są do zabrania Dowodu Osobistego, legitymacje w tym ZUS, wyżywienia na czas podróży.

         Spotkanie organizacyjne, na którym zostaną omówione szczegóły pielgrzymki odbędzie się 04 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 1830 w sali budynku parafialnego.

 

         Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany w/w programu.