Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XVI Niedziela zwykła – 2021-07-18

 

Msze Święte w dni powszednie w tym okresie wakacyjnym będą:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bp. i męcz.
  • We wtorek – wspomnienie św. Małgorzaty, patronki miasta Nowy Sącz.
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – święto św. Marii Magdaleny.
  • W piątek – święto św. Brygidy – patronki Europy, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji
 2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu w ramach akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zachęcamy wszystkich do poświecenia swoich pojazdów oraz do modlitwy o bezpieczeństwo na naszych drogach dla kierowców, podróżujących i wszystkich użytkowników dróg. Kazania w przyszłą niedzielę głosił będzie Ks. Karol Kuźma misjonarz w Kongo Brazzaville Afryce.
 3. W dalszym ciągu trwają zapisy na XXXIX  Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską pod hasłem „Eucharystia daje życie”, która będzie miała formę sztafetową. Do grupy 25 św. Justa (która będzie pielgrzymować w 1 dniu PPT – 17 sierpnia) można się zapisać w każdej parafii do końca lipca. Można zapisać się także online przez specjalny formularz. Link do formularza będzie podany na Facebooku na profilu Bogusław Tokarz. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 50 zł od osoby. Każde dziecko do kl. VIII włącznie 25 zł. Koszt autokaru na pierwszy dzień pielgrzymowania to 30 zł od osoby, natomiast do Częstochowy 50 zł od osoby. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 13 sierpnia br. (piątek) w Łososinie Dolnej o godz. 20:00 w kościele parafialnym.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. A także: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej. A dla dzieci Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Proboszczowi Krzysztofowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Msza święta w intencji Ks. Proboszcza z racji Imienin będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10:00.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Jan Szabla z Niskowej. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.