Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 X Niedziela zwykła – 2021-06-06

 

Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800 będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła i Nabożeństwo Czerwcowe. W sobotę Nabożeństwo Czerwcowe jest po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. Zachęcamy wszystkich Parafian do liczniejszego udziału w tym tygodniu we Mszach Świętych,  Nabożeństwie i procesji Eucharystycznej, by uwielbić i oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. W sposób szczególny zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne w strojach, Młodzież z klas VIII, która przyjęła sakrament bierzmowania, a także Młodzież z klas VII przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. Zachowujmy też tą piękną tradycję, by przyprowadzać dzieci, które przez sypanie kwiatków, dzwonienie uczą się czci wobec Najświętszego Sakramentu.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie Bł. Michała Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy nowych lektorów, którzy w minioną sobotę zostali włączeni do tej posługi. Na Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy również rodziców.
 • We wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Na Mszy Świętej wieczornej będzie przyjecie nowych Aspirantów. Zapraszamy także ich rodziców i rodziny.
 • W środę – Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Na Mszy Świętej wieczornej będzie przyjecie nowych Ministrantów. Również zapraszamy ich rodziców i rodziny.
 • We czwartekzakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.  
 • W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będzie o godz. 800 i 1800, a po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 800 i 1900. W sobotę też w naszej parafii będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która w procesji zostanie przyniesiona z Trzetrzewiny. Gromadzimy się ok. godz. 1830 na granicy parafii, tak jak w przednich latach. Tam oczekujemy na procesję, która wyrusza z figurą Matki Bożej z kościoła w Trzetrzewinie. Przy domu Pani Rusnak będzie przejęcie figury, następnie razem przejdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej do naszego kościoła i rozpocznie się ok. godz. 1900 Msza Św. Po Mszy Św. będzie Różaniec, Apel Jasnogórski i czas na osobistą modlitwę i czuwanie. W tym roku Figura Matki Bożej zostanie u nas przez noc i w niedzielę do południa do godz. 1230 i następnie zostanie przewieziona do Trzetrzewiny. Dlatego zachęcamy do adoracji i modlitwy w tym czasie nawiedzenia Matki Bożej.  
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Ojców po Mszy Świętej o godz. 700, a dla Róż Matek po Mszy Świętej o godz. 830.
 • W przyszła niedzielę ofiary zbierane na tace, tak jak w każdą druga niedziele miesiąca przeznaczone są na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę na parafialne konto bankowe i w kancelarii składamy Bóg zapłać.
 1. We czwartek o godz. 1630 będzie spotkanie DSM i Scholi Dziecięcej, na to spotkanie zapraszamy dziewczynki z klas III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
 2. Mamy już ustawioną w naszej świątyni Figurę Świętego Michała Archanioła. Od piątku 18 czerwca do niedzieli 20 czerwca będziemy gościć w naszej Parafii O. Stanisława Bożętkę – Michalitę, który będzie głosił kazania i przygotowywał nas do poświecenia tej Figury i zawierzenia całej naszej Parafii wstawiennictwu i opiece Świętego Michała Archanioła. To nasze parafialne świętowanie zakończymy w niedzielę 20 czerwca wspólna agapą. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Aby uczynić pewne przygotowania zapraszam wszystkich Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej i Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie, które będzie w sali ks. prof. B. Kumora we czwartek po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 1900.
 3. W piątek o godz. 1930 spotkanie Grupy Młodzieżowej.
 4. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji Uroczystości Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i stroili tak piękne i jakże wymowne ołtarze, tym, którzy sprzątali naszą świątynię i plac wokół kościoła. Dziękuje Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję wszystkim niosącym feletrony, pocztom sztandarowym. Dziękuje dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki, Dzieciom Pierwszokomunijnym, DSM, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Szafarzom i przedstawicielom Zespołu „Niskowioki” i tym, którzy przygotowali nagłośnienie. Dziękuje Wam Drodzy Parafianie za tak liczny udział w procesji eucharystycznej i tak piękne świadectwo wiary. Trwajmy w tym dziękczynieniu i uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego przez całą Oktawę.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.