Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła – 2020-11-15

 

     Dzisiaj przypada Światowy dzień Pamięci o Ofiarach wypadków Drogowych, a także Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole, można nabyć od przyszłej niedzieli po Mszach Świętych u przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas.

Różaniec z wypominkami  jest codziennie w dni powszednie oprócz sobót o godz. 1730

 1. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800, oprócz soboty.

Msze Święte w niedzielę są teraz o godz. 700, 830, 1000, 1130, i 1500. Dołożyliśmy jedną Mszę Świętą, aby mimo obostrzeń można było bezpiecznie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Kto ma obawy, to zachęcamy, by przychodzić na tę Mszę Święta o godz. 700, czy po południu, gdy jest mniej osób.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 • We środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Mszę Świętą młodzież, której patronuję bł. Karolina, a przykład i wstawiennictwo bł. Karoliny jest tak bardzo młodzieży we współczesnym świecie potrzebne. Będziemy modlić się przy relikwiach bł. Karoliny.

Zapraszamy w środę na Nowennę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pragniemy w tym trudnym czasie jaki teraz przeżywamy bardziej ożywić nasze modlitwy i nasze nabożeństwo do Matki Bożej. Niech każda środa, będzie takim powierzeniem siebie naszych rodzin, Parafii i całej Ojczyzny Matce Bożej Nieustającej Pomocy. A poprzez wysłuchanie głoszonego Słowa Bożego pragniemy uczyć się od Matki Bożej zawierzenia Panu Bogu i pełnienia Jego woli w naszym życiu.

 • W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę  – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 • W przyszłą niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej dziękujemy Siostrze Emilii naszej organistce za codzienną posługę w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw.
 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej i Nowennie zapraszamy na Spotkanie ze Słowem Bożym. Będzie to kolejna z katechez Biblijnych w ramach katechezy dorosłych. To spotkanie z racji wprowadzonych obostrzeń odbędzie się w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Św. i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.             
 4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności + Jerzy Janowiec z Biczyc Dolnych. Jego pogrzeb będzie w kaplicy cmentarnej w Trzetrzewinie we wtorek o godz. 1400, a wcześniej o godz. 1330  modlitwa różańcowa.