Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 2020-10-11

 

Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS!”. Po Mszach Świetych młodzież zbiera ofiary do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieło to nazwane jest żywym po

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, a także do odmawiania Różańca wspólnie w naszych rodzinach.

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą o 630 (oprócz poniedziałku),  i codziennie wieczorem o 1800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • W środę – Przeżywamy  Dzień Nauczyciela. O godz. 1800 w naszym kościele będzie Msza Święta za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Zapraszamy rodziców, uczniów ze Szkół Podstawowych w Biczycach Dolnych i Niskowej, a także przedszkolaków na wspólną modlitwę za swoich nauczycieli i wychowawców, zapraszamy wcześniej na Nabożeństwo Różańcowe i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • We czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Przypada 103 rocznica założenia przez Św. Maksymiliana M. Kolbego Rycerstwa Niepokalanej.

W piątek przypada także kolejna rocznica wyboru papieżem św. Jana Pawła II. Z tej racji Młodzież z naszej parafii, poprowadzi Różaniec, a także czuwanie modlitewne po Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu na Nabożeństwo Różańcowe, Mszę Świętą i czuwanie zapraszamy wszystkich Parafian, młodzież uczącą się, studiującą i pracującą, a szczególnie młodzież. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII Szk. Podstaw.

 • W sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 • W przyszłą niedzielę – przypada Światowy Dzień Misyjny. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na dzieło misyjne Kościoła.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci w środę o godz. 1630.

- Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1630.

- Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w przyszły poniedziałek 19 października.

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Spotkanie ze Słowem Bożym. Będzie to kolejna z katechez Biblijnych w ramach katechezy dorosłych. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. Zbliża się miesiąc listopad i czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła za zmarłych są - tzw. wypominki. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności tym, którzy już odeszli do wieczności, a także wyrazem wiary w moc oczyszczającej modlitwy za zmarłych. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki.

Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas Różańca, który będzie codziennie oprócz sobót o godz. 1730, a w niedziele listopadowe odczytywane będą przed Mszami Świętymi.

Natomiast wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu do ostatniej niedzieli października przed Mszami Św. o godz. 800, 1000 i 1500. (Przed Mszą Św. o godz.1130 nie będą już czytane wypominki). Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Msza Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii.

Aby nie było z naszej strony pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w I przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej