Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 2020-09-13

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Codziennie do piątku po Mszy Św. wieczornej przeżywamy Nowennę do Św. Stanisława Kostki przed Patronalnym Świętem naszej Parafii.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, a w piątek o godz. 800  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 1730 rozpoczniemy w naszym kościele Drogę Krzyżową, jako zadośćuczynienie Panu Bogu za profanację krzyży przy III i IV stacji Drogi Krzyżowej w plenerze. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 • W środę – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek Święto Św. Stanisława Kostki, Patronalne święto młodzieży polskiej i święto naszej Parafii. Msze Święte będą w naszym kościele o godz. 800 i 1800. Na Mszy Świętej o godz. 1800 gościć będziemy Ojców Redemptorystów O. Szczepana Hebdę przewodnika grupy 24 PPT i O. Tymoteusza Macioszek z duszpasterstwa powołań, którzy przewodniczyć będą Mszy Świętej, wygłoszą Słowo Boże i poprowadzą modlitewne czuwanie. Zapraszamy wszystkich Parafian, zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie zapraszamy młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Będzie to dla młodzieży rozpoczęcie roku formacyjnego w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Na tym spotkaniu młodzież złoży swoje  deklaracje, o czym zostanie poinformowana na katechezie.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze Święte będą: o godz. 800, 1000, uroczysta Suma z procesją o godz. 1130 i po południu o godz. 1500. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazania na wszystkich Mszach Świętych wygłosi Ks. Karol Kuźma misjonarz z Kongo Brazzaville w Afryce.
 • Przygotujmy uroczystą procesję; zapraszam naszych Strażaków, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty i Was wszystkich drodzy Parafianie. Przygotujmy wcześniej feletrony i sztandary, by jak najlepiej we wspólnocie parafialnej uwielbić Pana Boga. Zaprośmy też nasze rodziny i bliskich z innych parafii na Uroczystość Odpustową.
 1. Spowiedź przed Odpustem w środę i czwartek od godz. 1730, a w piątek od 1700..  W piątek będą dodatkowo spowiadać Ojcowie Redemptoryści. Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pokuty, by móc zyskać odpust zupełny.
 2. Spotkania  Grup Parafialnych:

     - Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej ok godz. 1845.

     - Lektorzy, Ministranci i Aspiranci w środę o godz. 1700

- Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630

 1. W związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego ofiary, które były zwyczajowo składane podczas Adoracji Krzyża, będą zbierane do puszek dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
 2. Podczas obrad 386. Zebrania Plenarnego KEP przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, Pani Kaja Godek wraz z Panem Krzysztofem Kasprzakiem, przedłożyli Księżom Biskupom propozycje zmian w ustawie - Prawo o zgromadzeniach - zakładających postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości. Zwrócili się także do Biskupa Tarnowskiego o udzielenie zgody na przeprowadzenie zbierania podpisów pod wspomnianym projektem, w parafiach diecezji tarnowskiej. Ksiądz Biskup wyraził taką zgodę. Dlatego możemy poprzeć zakaz marszów LGBT na ulicach naszych miast, Na stoliku z tyłu kościoła zostawione są listy, na których możemy złożyć swój podpis popierający projekt takiej ustawy.
 3. Informacja o Odpuście w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej jest na tablicy ogłoszeń.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. W sobotę o godz. 900 będzie sprzątanie  placu wokół kościoła przed Uroczystością Odpustowa i I Komunią Świętą. Już dzisiaj dziękuje rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za podjecie się tej pracy. Bóg zapłać.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.