Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie  

 XVII Niedziela zwykła – 2020-07-26

 

Dzisiaj przez wstawiennictwo św. Krzysztofa – patrona kierowców –modlimy się za kierowców i wszystkich podróżujących, a po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Dzisiaj kończymy też XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

 

        Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu wakacyjnym będą:

        w  poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

        we wtorek, czwartek o godz. 630, a sobotę o godz. 800.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – wspom. św. Marty. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Przypada także I sobota miesiąca.

Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 800. Wcześniej o godz. 730 modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800
 • Od południa w sobotę 1 sierpnia do północy w niedzielę 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli wysłużony przez św. Franciszka z Asyżu. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie parafialnego kościoła i można go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 1. Miesiąc sierpień, który już w sobotę rozpoczniemy, jest w naszej ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję i pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy w ten sposób tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.
 2. W związku z nowymi zakażeniami koronawirusem na Sądeczyźnie, a także i w naszej Parafii, w dalszym ciągu przypominam o zachowywaniu przepisów bezpieczeństwa w czasie tych wakacyjnych wyjazdów, różnych uroczystości rodzinnych i spotkań, a także w kościele - dezynfekcji, zakładania maseczek, czy zachowania odpowiedniej odległości. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, gdzie można się zarazić, dlatego nie trzeba wpadać w jakąś panikę, ale trzeba zachowywać czujność i być roztropnym, by nie narażać siebie i drugich. Nie zapominajmy też o wsparciu i pomocy tym naszym bliskim i sąsiadom, którzy są na kwarantannie, czy izolacji z powodu zakażenia.
 3. W przyszłą niedzielę w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowy program Odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty. Bardzo serdecznie dziękuję też Panom Józefowi Tomaszkowi i Wojciechowi Wilkowi za prace na cmentarzu przy uszkodzonej rurze z wodą. Dzięki tym pracom jest już z powrotem dostępna woda na cmentarzu.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.