Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 V Niedziela zwykła – 2020-02-09

 

 Msze Św. w tym tygodniu będą w dni powszednie o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.
 • We wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Przypada także Światowy Dzień Chorego. Na Mszach Świętych modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących z naszej Parafii.
 • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – Święto Św. Cyryla - micha i Metodego - biskupa, Patronów Europy. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. W czasie Nabożeństwa dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki (książeczki).

 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

- DSM i schola dziecięca we czwartek o godz. 1630.

- Aspiranci we czwartek o godz. 1700.

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 

 1. Lutowe spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w środę o godz. 1900 w sali Ks. prof. B. Kumora. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, a także Członków Rady Parafialnej, bo pragniemy wspólnie przedyskutować podejmowane pewne działania w Parafii.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. Skąd się wzięła praktyka Mszy Świętych gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Przeczytamy także o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym. Jest także lutowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka dla dzieci.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Ks. Jerzy Janeczek, były proboszcz bardzo serdecznie dziękuje Parafianom za obecność na pogrzebie jego taty i za zamówione Msze Święte.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych ogłasza zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej oraz dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 w dniach od 17.02 do 13.03.2020 w godzinach pracy sekretariatu szkoły. Druki można pobrać ze strony internetowej z zakładki rekrutacja.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Bernadecie składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.