Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 2020-01-12

 

 

Kościół katolicki obchodzi dzisiaj w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy.

Msze Św. w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, i wieczorem o godz. 1800 - oprócz soboty.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz.  800, 1000, 1130 i 1300. Nie będzie już Mszy Świętej o godz. 1500. Na Mszę Świętą o godz. 1300 pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Salaterskiego zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, szczególnie Rycerzy Niepokalanej. Po Mszy Świętej odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu spotkanie opłatkowe przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej z naszej Diecezji.
 1. Dzisiaj o godz. 1600 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Rady Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 2. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Seniora w sobotę 4 stycznia i Wspólnotowego Spotkania Opłatkowego dla grup parafialnych działających przy naszej Parafii, które odbyło się w miniony piątek. Dziękuję właścicielom Domu Weselnego „Casablanca” Państwu Stawiarskim, dziękuję Księdzu katechecie, Siostrom, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii,  Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych, które przedstawiły piękne Jasełka, Zespołowi „Promyczki” z Nowego Sącza, wszystkim, którzy ofiarowali swoje wypieki i dary na wspólnotowe spotkanie przy stole – Bóg zapłać wszystkim.
 3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księdza.

W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /..../Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym terminie, a życzyłby sobie kapłana po kolędzie to prosimy o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym i wcześniejszym tygodniu, a także za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. Jak wychować wierzące dziecko? Co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary? Jest styczniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka dla dzieci
 3. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.