Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu – 2019-12-01

 

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary.

Dzisiaj również rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, jako renowacje Misji Świętych które potrwają do środy. Msze Święte z naukami rekolekcyjnym dla wszystkich będą rano o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800. Dla dzieci do południa według ustalonego porządku. 

We wtorek będzie dzień spowiedzi. Spowiedź do południa od godz. 900-1030. Po Południu po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 do godz. 1815. (przerwa do 1630-1700). Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek, to będzie też spowiedź na I piątek.

Do chorych z posługą sakramentalną wyruszymy we wtorek od godz. 1130. Chorych zgłaszamy w zakrystii, będzie to także wyjazd na I piątek do chorych. 

Msza Święta w czasie rekolekcji dla chorych i osób starszych będzie w środę o godz. 1600.

W środę na Mszach Świętych w czasie rekolekcji ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na zgromadzenie Ojców Redemptorystów jako podziękowanie O. Stanisławowi Gruszce za posługę w czasie rekolekcji. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian do dobrego wykorzystania tego czasu rekolekcji – zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niskowej i Biczycach Dolnych mają wolne w szkole od poniedziałku do środy. Zachęcamy też młodzież uczącą się w różnych Szkołach Nowym Sączu do udziału w Misjach Świętych. Szczegółowy plan Rekolekcji pobraliśmy do naszych domów, jest także na stronie internetowej naszej Parafii i na tablicy ogłoszeń.

W czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę wieczysta adoracja Najśw. Sakramentu będzie się kończyć przed Mszą św. o godz. 800, a rozpocznie po południu od godz. 1300.

Msze Święte Roratnie w czasie rekolekcji oraz w sobotę będą o godz. 800, a we czwartek i piątek o godz. 630. Roraty dla dzieci będą w czasie rekolekcji na Mszach Świętych przed południem, a we czwartek i piątek wieczorem o godz. 1800, w sobotę o godz. 800. Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.  

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  • W środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  • We czwartek – przypada także I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej. We czwartek zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 1730 na Nabożeństwo i na Mszę Świętą Roratnią.
  • W piątek – wspomnienie św. Mikołaja. Przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. w I piątek będą o godz. 630 i 1800. (Nie ma Mszy Św. o godz. 1630) Dzieci przychodzą na Roraty o godz. 1800.
  • W sobotę –  wspomnienie św. Ambrożego. Przypada także I sobota miesiąca. O godz. 730 rozpocznie się Różaniec, na który zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a o godz. 800 Msza Święta Roratnia.
  • W sobotę w Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP – serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na godz 1800 na Akatyst – specjalne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepolakanej, której główną częścią jest śpiewany hymn liturgiczny – akatyst. Śpiewy poprowadzi Zespół młodzieżowy z Nowego Sącza z parafii Matki Bożej Bolesnej (Zawada) kierowany przez Marcina Sarnę. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby uczcić Matkę Najświętszą.
  • W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mary Panny. Na Mszy Św. o godz. 1130 będzie uroczyste przyjęcie do DSM.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, tak jak w każdą II niedziele miesiąca przeznaczone będą na wypłacenie ostatnich prac prowadzonych przy naszej parafii. W tym miesiącu w sposób szczególny na spłatę drzwi wejściowych do naszego kościoła. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W piątek o godz. 1900 spotkanie Grupy Młodzieżowej
 3. W tym tygodniu w sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pamiętajmy też o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można nabyć w przyszła niedzielę po Mszach Świętych.

 1. Osoby, które wyjeżdżające na pielgrzymkę po sanktuariach Europy w lipcu przyszłego roku, mogą podpisane przez Biuro Pielgrzymkowe umowy odebrać w zakrystii po Mszach Święty. I rata wpłaty na konto jest do dwóch tygodni od daty podpisania umowy.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Św. w int. Siostry Barbary będzie we czwartek w kaplicy Domu Sióstr.