Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła – 2019-11-10

 

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jako chrześcijanie nie możemy być obojętni, że nasi siostry i bracia w różnych częściach świata cierpią prześladowanie, a nawet oddają życie za wiarę w Chrystusa. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Różaniec z wypominkami  jest w dni powszednie codziennie oprócz sobót o godz. 1730

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, w poniedziałek o godz. 800  i wieczorem o godz. 1800 oprócz soboty.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Przypada także  101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu z dar wolności i w naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, byśmy mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju. Prośmy także o zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie, by była zawsze kierowana przez ludzi odpowiedzialnych i ludzi sumienia.
 • We wtorek – wspomnienie Św. Jozafata biskupa i męczennika.
 • W środę – wspomnienie Pięciu Braci Męczenników - Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek –  Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przypada Światowy dzień Pamięci o Ofiarach wypadków Drogowych, a także Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach Świętych można będzie nabyć chleb miłosierdzia, a ofiary przeznaczone będą na wsparcie najuboższych, którym poprzez różne dzieła pomaga Caritas.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 zostaną uroczyście przyjęci do grona ministrantów aspiranci, którzy przygotowywali się do tej posługi przy ołtarzu. Zapraszamy ich rodziców  i najbliższych.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci w środę o godz. 1630.

- Schola młodzieżowa we czwartek o godz. 2030.

- Grupa Młodzieżowa w sobotę o godz. 1800.

 1. W przyszłą  niedzielę młodzież będzie rozprowadzać płyty z Misterium Męki Pańskiej w plenerze. Będzie też można nabyć coś słodkiego (ciasta), a także herbatę Stasia. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność grupy młodzieżowej i dofinansowanie zimowej oazy dla młodzieży.
 2. W piątek o godz. 1900 zapraszamy wszystkich Parafian na wspólnotową adoracje Najświętszego Sakramentu. Jak w każdy III piątek miesiąca, pragniemy przez godzinę wspólnie adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a na zakończenie będzie udzielana ok. godz. 2000 Komunia Święta. Zapraszamy na to czuwanie wszystkich adorujących Pana Jezusa w naszym kościele, tych, którzy dłużej pracują, zapraszamy młodzież z naszej parafii, a przede wszystkim młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie za tydzień w trzeci poniedziałek 18 listopada o godz. 1900 w sali  ks. prof. B. Kumora.
 4. Nasza Parafia organizuje samolotowo-autokarową Pielgrzymkę po Sanktuariach Europy w Portugalii, Hiszpanii i Francji w dniach 9-19 lipca 2020 r. Lot samolotem do Lizbony i powrót autokarem. W programie m in. zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony, Sinitry, następnie pobyt w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, zwiedzanie Nazare - urokliwego miasteczka nad oceanem Atlantyckim z kościołem Matki Bożej, Przejazd do Hiszpanii i pobyt w Santiago de Compostela – sanktuarium św. Jakuba, następnie przejazd do Oviedo w Asturii i San Sebastian w kraju Basków. Przejazd do Francji i pobyt w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, następnie przejazd do sanktuarium Matki Bożej w La Salette w Alpach Francuskich i na koniec zwiedzanie Strasbourga. Całkowity koszt po przeliczeniu na złotówki to ok. 3900,- zł. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń, a także do pobrania w zakrystii lub w kancelarii. Zainteresowane osoby prosimy o rezerwacje miejsca w tym tygodniu, w najbliższych tygodniach, ponieważ robimy tę pielgrzymkę z innymi parafiami i decyduje kolejność zgłoszeń.
 5. Ks. Jacek Soprych Rektor WSD w Tarnowie bardzo serdecznie dziękuje za wszelki ofiary i wsparcie dla naszego Seminarium Duchownego, a zwłaszcza za ostatnie podczas kwesty na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.