Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 2019-09-29

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie:

- o godz. 630 oprócz poniedziałku i wtorku, a w sobotę o 800

- o godz. 1800 oprócz soboty

Nabożeństwo Różańcowe, które rozpoczniemy we wtorek, będzie w dni powszednie  o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600.

 

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 • W środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek –  Przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 • W piątek –  wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. o godz. 630 i 1800,, a dla dzieci Msza Św. w I piątek będzie wyjątkowo o godz. 1700,, aby dzieci bezpośrednio po tej Mszy Św. mogły uczestniczyć w Różańcu.

Ofiary zbierane w I piątek na tacę przeznaczone są na misje.

 • W sobotę – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. Przypada I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. o godz. 800.(po nabożeństwie różańcowym). Wyjątkowo w tą sobotę bo w Nowym Sączu jest Synaj.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci w środę o godz. 1700.

- Sala sportowa w środę o godz. 2000

- Ministranci we czwartek o godz. 1700

- Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1700

- Grupa Młodzieżowa i Schola we czwartek o godz. 1930.

- Spotkanie Caritasu w piątek po Mszy św. wieczornej

 1. Zachęcamy do prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy działające przy naszej parafii. W sposób szczególny zachęcamy Róże Różańcowe, by wybrać sobie jakiś dzień w październiku i poprowadzić Różaniec. W zakrystii jest plan całego miesiąca nabożeństw różańcowych i poszczególne grupy Róże Różańcowe niech się wpisują na konkretne dni.
 2. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Spotkanie ze Słowem Bożym. Będzie to druga z katechez Biblijnych w ramach katechezy dorosłych. To spotkanie odbędzie się w naszym kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 3. We czwartek na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Św. zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy już bezpośrednio przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie również zapraszamy rodziców. Młodzież niech zabierze deklaracje, które zabrali na czuwaniu.
 4. W piątek na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę św. o godz. 1800 i zapraszamy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej. Młodzież niech zabierze deklaracje, które zabrali na czuwaniu.
 5. Spowiedź przed I piątkiem - w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 830

 1. Duszpasterstwo młodzieży diecezji tarnowskiej zaprasza na 14. spotkanie młodych Synaj! W programie: integracja, konferencja, adoracja z możliwością spowiedzi, posiłek, Msza Święta. Spotkanie odbędzie się 5 października 2019 roku w Hali widowiskowo - sportowej MOSiR oraz w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 1400 w hali widowiskowo-sportowej MOSiR.
 2. 6 października w Nowym Sączu odbędzie się kolejny Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 1400, Mszą Świętą w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po Eucharystii marsz wyruszy ulicami miasta w kierunku Sanktuarium św. Rity, aby z radością głosić Ewangelię rodziny. W obliczu podważania fundamentów wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej niezwykle ważna jest odważna i jednoznaczna afirmacja tych wartości, dlatego zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.