Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny – 2019-09-08

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszej diecezji.

W piątek rozpoczniemy Nowennę do Św. Stanisława Kostki przed Odpustem w naszej Parafii, który będzie w niedzielę 22 września.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630  i wieczorem o godz. 1800. W sobotę wieczorna Msza Święta będzie w kaplicy na cmentarzu.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę –  Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – zapraszamy wszystkich Przedszkolaków i najmłodsze dzieci na godz. 1700 do naszego kościoła na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła. Przed Mszą św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę święto Podwyższenia Krzyża. W związku z ogólnopolską akcją „Polska pod Krzyżem” organizujemy w naszej Parafii modlitewne czuwanie, które rozpoczniemy o godz. 1700 w naszym kościele, następnie przejdziemy Drogą Krzyżową w plenerze, by stanąć przy Krzyżu na naszym Parafialnym cmentarzu. Tam będzie adoracja Krzyża i  Msza Św. z kazaniem w kaplicy cmentarnej. Kościół przeżywa ostatnio niezwykle trudny czas. Ale jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei, dlatego zapraszamy wszystkich Parafian pod Krzyż Chrystusa na to modlitewne czuwanie za Kościół i za naszą Ojczyznę.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Spotkania  Grup Parafialnych:

     - Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1830.

     - Zajęcia sportowo rekreacyjne na sali gimnastycznej w środę o godz. 1900.

     - Dziecięca Służba Maryjna we czwartek o godz. 1700.

     - Aspiranci w piątek o godz. 1700.

     - Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek o godz. 1900.

 

 1. Jubileuszowa XXX Pielgrzymka Górska szlakiem św. Kingi, odbędzie się w dniach 27-29 września. Zapisy do 8 września w zakrystii lub u ks. Bogusława. Koszt uczestnictwa 40 zł. Ograniczona liczba uczestników – do 20 osób. Spotkanie organizacyjne 23 września (poniedziałek) o godz. 1900 w Sali Ks. Prof. Bolesława Kumora.
 2. Grupa Modlitewna Św. Ojca Pio przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu organizuje w przyszła niedzielę festyn pod hasłem „Niedziela z Ojcem Pio”. Szczegóły na plakacie.
 3. Informacje o Odpuście na Strzygańcu i o sobotnim Czuwaniu modlitewnym przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu są na tablicy ogłoszeń.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Od przyszłego tygodnia sprzątanie przechodzi już do Biczyc Dolnych. Na najbliższą sobotę prosimy więcej osób do sprzątania, bo pragniemy już tydzień wcześniej przed Parafialnym Odpustem, rozpocząć prace porządkowe w kościele i na zewnątrz.
 1. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.