Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie 

XVIII Niedziela zwykła – 2019-08-04

       

     Msze Św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

     w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800 

     we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek– święto Przemienienia Pańskiego.
  • W środę – po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • We czwartek –  wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  • W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy -  patronki Europy. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 2. W tym tygodniu zmontowano dwoje nowych drzwi wejściowych do naszego kościoła, zostało jeszcze wykończenie od wewnętrznej strony, a także w przyszłości zamontowanie delikatnych witraży w oknach nad drzwiami. Drzwi są solidne i mimo swojego ciężaru otwierają się bardzo lekko. Nie trzeba tyle siły co do tych starych, dlatego dbajmy, by delikatnie je zamykać i jeśli pozostają otwarte na oścież to podpierajmy je, by przez wiatr i przeciąg ich nie uszkodzić. Dokonaliśmy też pomiaru metrów kostki i będziemy negocjować cenę za wykonanie prac związanych z obłożeniem kostką i płytami granitowymi placu wokół naszego kościoła. Tych metrów wyszło trochę więcej niż przewidywaliśmy, było też trochę dodatkowych prac związanych z prądem, odwodnieniem, a także obłożeniem kostką placu wokół krzyża na naszym cmentarzu. Dlatego całkowity koszt za wykonanie tych prac podam po wakacjach na początku września. Tych prac wykonano dużo, ale nie chcieliśmy ich dzielić, że w tym roku część, a w następnym reszta, bo nie bardzo było jak to podzielić. Zgodziliśmy się w porozumieniu z Radą Gospodarcza, by wykonać wszystko od razu, bo wykonawca zgodził się poczekać na spłatę. Dlatego składka w przyszłą niedzielę tak jak w każdą II niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na te prace prowadzone przy placu wokół naszego kościoła. Zwracamy się też z prośbą do osób, które mogą włączyć się w fundację którychś z drzwi lub ich części i w fundację  małego witraża nad drzwiami o wsparcie tych prac.

Za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.

 1. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę – grupy 25 św. Just – odbędzie się w przyszła niedzielę 11 sierpnia 2018 r. w  kościele w Niskowej o godz. 1230, w Tęgoborzy o godz. 1500 i w Laskowej o godz. 1700. Wtedy też będzie ostatnia możliwość zapisania się na Pielgrzymkę i dokonania wpłaty. Przewodnikiem Grupy 25 jest nasz katecheta Ks. Bogusław, dlatego tym bardziej zachęcamy naszych Parafian - którzy tylko czują się na siłach, dysponują czasem - do udziału w Pielgrzymce, w tych szczególnych rekolekcjach w drodze.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowqej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.