Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 XIV Niedziela zwykła – 2019-07-07

 

     Msze Święte w tym tygodniu wakacyjnym będą:

     w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800

     we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • W środę –  po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.
  • W piątek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów naszej diecezji.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii. W tym miesiącu w dalszym ciągu na spłatę prac związanych z ułożeniem kostki i płyt granitowych wokół naszego kościoła. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W przyszła niedzielę 14 lipca na Mszy Świętej o godz. 1130 przeżywać będziemy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego Rodaka Ks. Macieja Zarycznego, który pracuje w Kanadzie. Serdecznie zapraszamy Parafian na Uroczystość Jubileuszową.
 3. W poniedziałek 8 lipca  dzieci wraz z ks. Bogusławem, siostrą Emilką i opiekunami rozpoczynają Parafialną Wakacyjną Oazę w Bukowcu (Bieszczady). O godz. 800 Msza Święta w naszym kościele na rozpoczęcie Oazy, następnie pakowanie bagaży i wyjazd po godz. 900 z parkingu przy naszym kościele. Wszystkim wyjeżdżającym na Parafialną Oazę życzymy dobrego wypoczynku i polecamy ich naszym modlitwom.
 4. Przyjmujemy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”  w dniach 17-25 sierpnia. Koszt  pielgrzymki wynosi 100 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł., a każde następne dziecko tylko 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. W sobotę w Trzetrzewinie odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie z pielgrzymką na Strzyganiec. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.