Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 2019-06-09

 

 

        Trwa miesiąc czerwiec, tradycyjnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. o godz. o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 630, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (w poniedziałek o godz. 800) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Święto  N.M.P. Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 800 i 1800.
 • We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 • W środę – Wspomnienie bł. ks. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męczenników. Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Czerwcowym. O godz. 1730 czytanie Pisma Świętego wraz z Koronką Pokoju.
 • We czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W piątek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Przed Mszą Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1900.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Aspirantów w piątek o godz. 1900 .

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1945.

- DSM w sobotę o godz. 1030.

 1. We wtorek 11 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za przyjęcie sakramentu bierzmowania. Centralnym punktem jest uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie uczniów klas III Gimnazjum i klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania. Wyjazd we wtorek o godz. 900 z parkingu obok kościoła. Prosimy, by wszyscy bierzmowani wzięli udział w tym spotkaniu. Wyjazd jest bezpłatny.
 2. We czwartek 13 czerwca, będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie, z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która tak jak w poprzednich latach zostanie w procesji przyniesiona z Trzetrzewiny. Gromadzimy się o godz. 1815 na granicy parafii koło domu pani Rusnak. (Tam oczekujemy na procesję, która wyrusza z figurą Matki Bożej z kościoła z Trzetrzewiny.) Następnie razem przejdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej do naszego kościoła i rozpocznie się ok. godz. 1900 Msza Św. Po Mszy Św. będzie Różaniec, czas na osobista modlitwę i pożegnanie Matki Bożej. Proszę naszych Strażaków o pomoc w organizacji procesji i zabezpieczenie ruchu. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, byśmy wzięli udział w tym nabożeństwie i zawierzyli Matce Bożej tyle trudnych spraw w naszych w rodzinach i w naszej parafii. Przewodniczył będzie temu nabożeństwu i wygłosi kazanie ks. Marek Synowiec, rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego „Opoka” w Starym Sączu.
 3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku wyruszy drogą w stronę  Biczyc Dolnych do głównej drogi krajowej, następnie skręcimy w lewo i dojdziemy do osiedla nad Barem. I - ołtarz na placu kościelnym, II – w okolicach domów Państwa, Wideł, Popielów i Piszczek. III – przed główną drogą przy zjeździe do Państwa Kiełbasów, a IV – na placu za za Barem pod Górką.

Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I –  Młodzież z naszej Parafii

Ołtarz II – Mieszkańcy pobliskich domów i mieszkańcy Osiedla Łąki

Ołtarz III – Mieszkańcy domów przy tej drodze jak również przy drodze głównej krajowej

Ołtarz IV – Mieszkańcy Osiedla Sad i Osiedla nad Barem

Spotkanie organizacyjne przedstawicieli poszczególnych rejonów w środę po wieczornym nabożeństwie. Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie drogi w czasie procesji.

 1. Dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.