Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła – 2018-11-04

 

Różaniec z wypominkami jest w naszym kościele w dni powszednie codziennie o godz. 1730 (oprócz sobót). Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i przypominamy, że do czwartku włącznie możemy zyskiwać odpusty za zmarłych.

 

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630  (oprócz piątku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek  na Różaniec z wypominkami i Mszę Św. zapraszamy uczniów klas III Gimnazjum i klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy już bezpośrednio przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie również zapraszamy rodziców.
 • We piątek –  Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

O godz. 930 w piątek w naszym kościele będzie Msza Święta za Ojczyznę dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Szkoły Podstawowej w Niskowej. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców do modlitwy za naszą Ojczyznę i za tych wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie.

 • W sobotę – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę przypada 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sposób szczególny za naszą Ojczyznę modlić się będziemy na Mszy Świętej o godz. 1000.

Oprawę muzyczną Liturgii i śpiew poprowadzi Zespól Regionalny – Niskowioki. Zapraszamy wszystkich Parafian już na godz. 940 – przed Mszą Świętą będzie, krótkie wprowadzenie w klimat tego Narodowego Święta Niepodległości.

 • W niedzielę przeżywać też będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Ofiary zbierane na tace w przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedziele miesiąca będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Parafii, a w tym miesiącu w sposób szczególny na pokrycie prac wykonanych na naszym parafialnym cmentarzu. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Aspiranci w poniedzialek o godz. 1700.

- Grupa Młodzieżowa we wtorek o godz. 1930.

 • Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Dziecięca Służba Maryjna w piątek1900.

 1. Listopadowe spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 1900 w Sali Ks. B. Kumora. Bardzo prosimy wszystkich o obecność. Materiały i pomoce zostały do wszystkich przesłane drogą e-mailową.
 2. W środy o godz. 1900 w sali Ks. B. Kumora są spotkania Grupy Biblijnej. Od listopada będziemy poznawać i rozważać Ewangelię Św. Marka. By bardziej wgłębiać się w treść Ewangelii Marka i żyć tym Słowem na co dzień, to posłużymy się także  książką „Studium Ewangelii św. Marka”. Te książki zostały zamówione i kto pragnie zgłębiać Ewangelię Marka na Grupie Biblijnej taką książkę otrzyma. Mamy już długie wieczory, tego czasu jest więcej, dlatego może zamiast telewizji czy komputera, sięgnijmy częściej po Pismo Święte. Zapraszamy Was moi drodzy na te środowe spotkania, przyjdźmy i nie bójmy się tej zażyłości ze Słowem Bożym, by ono nas codziennie przemieniało. Na każdym spotkaniu jest kapłan, by pomóc nam lepiej poznawać Pismo Święte.

Informujemy, że będziemy też drukować fragmenty z Pisma Świętego z krótkim rozważaniem, które mogą być dla nas pomocą w czasie naszej Adoracji Najświętszego Sakramentu. O tym, by rozważać Słowo Boże, by rozmyślać nad nim w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu mówił nam na czerwcowym Nabożeństwie Fatimskim Ks. Roman Stafin. Kto będzie chciał może tymi materiałami się posłużyć, wydrukowane kartki będą w tej kieszeni pod tablicą ogłoszeń z tyłu kościoła.

 1. VII Krajowe Forum Parafii, w których jest Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym roku w dniach od 16-18 listopada (tj. piątek wieczorem do niedzieli) w Bazylice OO. Franciszkanów w Katowicach. Gdyby, ktoś z osób adorujących chciał się wybrać na to Forum, to proszę by dać mi znać do jutra do Mszy Św. wieczornej. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie.
 2. Dzieci, które chodziły w październiku na Różaniec i podjęły modlitwę za Ojczyznę, niech w przyszła niedzielę z wypełnioną mapą modlitwy za Ojczyznę zgłoszą się do Siostry Emilii na chór, czekają na nich niespodzianki.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.