Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie 

XVIII Niedziela zwykła – 2018-08-05

 

       

    Msze Św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800

we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Św. modlić się będziemy do Św. Stanisława Kostki Patrona naszej parafii.
  • W środę –wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • We czwartek –  święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • W piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • W przyszłą niedzielę tak jak w każdą II niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na prace prowadzone przy naszej parafii. W tym miesiącu w sposób szczególny na prace prowadzone przy ogrodzeniu placu kościelnego. Z pewnym opóźnieniem, ale ruszają w tym tygodniu prace przy obłożeniu kamieniem reszty ogrodzenia.
 2. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę – grupy 25 św. Just – odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 sierpnia 2018 r. w  kościele w Niskowej o godz. 1100, w Tęgoborzy o godz. 1500 i w Laskowej o godz. 1700. Wtedy też będzie ostatnia możliwość zapisania się na Pielgrzymkę i dokonania wpłaty. Przy zapisie trzeba podać numer PESEL. Przewodnikiem Grupy 25 jest nasz katecheta Ks. Bogusław, dlatego tym bardziej zachęcamy naszych Parafian - którzy tylko czują się na siłach, dysponują czasem - do udziału w Pielgrzymce, w tych szczególnych rekolekcjach w drodze.
 3. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali na cmentarzu przy układaniu kostki na palety, którzy poświęcili swój czas. Wiele zostało już ułożone, ale jeszcze trochę tej kostki zostało do ułożenia, dlatego prosimy jeszcze na ten tydzień kto może, w którykolwiek dzień przyjść i pomóc w sortowaniu i układaniu tej kostki na palety.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. że nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie. Jest także nowy numer Niedzieli, w którym przeczytamy m. in. o patronce Europy Edycie Stein.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.