Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

 2018-04-15

 

     Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą o godz. 630 i o godz. 1800  (oprócz soboty). W sobotę Msza Święta będzie o godz. 600, ze względu na rozpoczynający się V Synod Diecezji Tarnowskiej.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek –  Po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki.
 • W środę – po Mszy Św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Przyszła Niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza – jest to światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Grupa Biblijna w poniedziałek po wspólnym czytaniu Pisma Świętego.

- Lektorzy i ministranci w środę o godz. 1730.

 1. W poniedziałek po Mszy Św. i nabożeństwie do św. Stanisława Kostki w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy chętnych na wspólne czytanie Pisma Św. wraz z modlitwą Koronką Pokoju, które prowadzi Grupa Biblijna.
 2. W piątek o godz. 2000 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła wszystkich parafian na Drogę Światła. Droga Światła to nabożeństwo o tematyce paschalnej. Ma charakter radosnych spotkań ze Zmartwychwstałym Panem, które stają się drogą „ku pełni światła”. Nabożeństwo to przygotowała nasza młodzież. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony.
 3. W najbliższą sobotę 21 kwietnia w Tarnowie odbędzie się Uroczyste rozpoczęcie V Synodu naszej Diecezji. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Można się jeszcze zapisać w zakrystii po Mszy św.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. katechecie składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Święta w int. ks. Bogusława z okazji imienin będzie w środę o godz. 1800.
 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Jan Gomulec z ul. Łącznej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.