Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu – 2017-12-03

 

 

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod biblijnym  hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

Msze Święte roratnie będą codziennie o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800.  W soboty roraty będą o godz. 700. Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.

  

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  • W środę –  wspomnienie św. Mikołaja. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, przypada także I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej. Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i klas II Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania.
  • W piątekUroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Św. będą o godz. 630, 1630 i 1800O godz. 1730 rozpocznie się Różaniec, na który zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie Rycerzy Niepokalanej - w I rocznice powstania w naszej Parafii Koła Rycerstwa Niepokalanej.

W piątek na Mszę Św. o godz. 1800 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Eucharystii będzie poświęcenie medalików.

 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę tak jak w każdą II niedziele miesiąca przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej parafii i na spłatę zadłużenia.
 • W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Dzisiaj uroczyście poświęcamy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Opłatki już od dzisiaj będą roznosić Siostry Zmartwychwstanki do naszych domów. Proszę o przyjęcie naszych Sióstr, a ofiary składane z tej racji są przeznaczone na utrzymanie Domu Sióstr w naszej parafii i na cele Zgromadzenia.
 2. W piątek w Chomranicach odbędzie się Czuwanie Modlitewne młodzieży z dekanatu. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd młodzieży na to czuwanie. Pragniemy także, aby młodzież z klas III Gimnazjum wzięła udział w tym czuwaniu w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Jest zamówiony autokar, który wyjeżdża z parkingu przy naszym kościele w piątek o godz. 1900. Młodzież ma zapewnioną opiekę w czasie tego wyjazdu. Powrót po godz. 2100.
 3. Spotkania Grup parafialnych:

- Spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów w środę na Mszy Św. o godz. 1800.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Zajęcia sportowo rekreacyjne w środę o godz. 1900.

- Spotkanie Grupy Młodzieżowej w czwartek o godz. 1900.

- Spotkanie DSM w piątek o godz. 1530.

 1. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii organizuje „Kiermasz świąteczny”. Ofiary, które uzyska młodzież ze sprzedaży przeznacza na dofinansowanie zimowej oazy.
 2. Od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety – jest pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Ponadto przeczytamy – dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii. W Małym Gościu jest zamieszczony lampion roratni do samodzielnego złożenia.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia wśród nich przełożonej Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Św. w int. Siostry Barbary będzie w poniedziałek 4 grudnia o godz. 1800.