Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 2017-10-08

 

Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” Wstawiennictwu Św. Jana Pawła II polecajmy całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież,  przeżywając drugi dzień wizytacji kanonicznej.

 

Ks. Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu bardzo serdecznie dziękujemy, za wspólną modlitwę, za wszystkie spotkania z grupami działającymi przy naszej parafii i za kierowane do nas słowo umocnienia. Prosimy na zakończeni o błogosławieństwo, byśmy jako wspólnota parafialna bardziej zjednoczona, napełniona nową siłą, wydawali obfite dobre owoce. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie w int. Księdza Biskupa - zwłaszcza na modlitwie w czasie Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 i 1800.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W środę – w łączności z Nab. Różańcowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – przypada Dzień Nauczyciela. W int nauczycieli, wychowawców i katechetów modlić się będziemy na Nabożeństwie Różańcowym.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:
 2. Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

- Lektorzy i Ministranci w środę o godz. 1700.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Dziewczęca Służba Maryjna w piątek o godz. 1630.

 

 1. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego po Mszach Św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieło to nazwane jest żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II, które wspiera młodych ludzi zwłaszcza z rodzin wielodzietnych, zarówno duchowo, jak i materialnie poprzez stypendia.
 2. Zachęcamy do prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy działające przy naszej parafii. W sposób szczególny zachęcamy Róże Różańcowe, by wybrać sobie jakiś dzień w październiku, poprowadzić Różaniec, a później można spotkać się w sali na plebanii, przy kawie czy herbacie, bo często jesteśmy w Róży, a nawet nie wiemy kto wraz z nami się modli. W zakrystii jest plan całego miesiąca nabożeństw różańcowych i poszczególne grupy, Róże Różańcowe niech się wpisują na konkretne dni, są także materiały do rozważań.
 3. Dzisiaj po Mszach Św. zabieramy ze sobą wydrukowane i opieczętowane karty z listami kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory, będą w przyszłą niedzielę i przychodząc na Mszę Św. wrzucimy te karty do przygotowanej urny. Głosować mogą wszyscy dorośli i młodzież po gimnazjum, a każdy może wybrać dwie osoby.
 4. W piątek 13 października w Trzetrzewinie odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 1700. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.