Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie –

V Niedziela Wielkanocna – 2017-05-14

 

     Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 (w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – na Mszę Św. wieczorną i spotkanie na plebanii zapraszamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej. Mszy Św przewodniczył będzie i wygłosi Słowo Boże ks. Stanisław Śliwa diecezjalny Opiekun Rycerstwa Niepokalanej, były ojciec duchowny WSD w Tarnowie, a obecnie kapelan sióstr klarysek w Starym Sączu.
 • We wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W naszych modlitwach polecajmy naszego biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.
 • W środę – po Mszy Św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek –wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
 • W Piątek – przed Mszą Św. wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1900

- Lektorzy i Ministranci w środę o godz. 1700.

- Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży w środę o godz. 1900 (sala gimnastyczna)

- Próba scholi we czwartek o godz. 1930

- DSM w piątek o godz. 1630.

 1. Za dwa tygodnie 28 maja o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 2. W dniach 23 lipiec – 2 sierpień organizujemy Wakacyjną Oazę Parafialną dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Cały Twój Maryjo!”. W tym roku planowana jest oaza w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym „Sportowa Osada” w Burzeninie (70 km przed Łodzią). Koszt oazy to 750 zł. Przedział wiekowy uczestników to: po 3 klasie SP do 18 roku życia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Bogusława. Ograniczona liczba miejsc.
 3. 3 czerwca odbędzie się XXI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Idź i kochaj!”. Organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii. Wyjazd w piątek (2 czerwca) o godz. 1200. Nocleg w Licheniu. Powrót do południa w niedziele (4 czerwca). Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy i informacje u ks. Bogusława.
 4. W przyszłą niedzielę młodzież rozprowadzać będzie płyty z tegorocznego Misterium Męki Pańskiej w plenerze. Koszt 20 zł. Ofiary te przeznaczone będą na dofinansowanie Wakacyjnej Oazy Parafialnej.
 5. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej serdecznie zaprasza rodziców oraz osoby zainteresowane tematyką udzielania pierwszej pomocy dzieciom na szkolenie, które odbędzie się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej w dniu 21 maja 2017 r. o godz. 1300.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci przezywających rocznicę I Komunii Św. za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.